Na spiknutí jsou pilulky

28. srpna 2007 v 14:06
Potkali jsme se po letech. Jak se máš? Na jeho obličeji se objevil výraz znechucení a rezignace.
Začal věcně. Že by potřeboval na chalupě novou střechu. Teprve dál se ukázalo, že na tu chalupu nejezdí, protože ho to tam mezi těma zbohatlíkama, co si nakoupili baráky v sousedství, už vůbec netěší.
Taky ho zlobí auto. Dávat je do servisu ale rozhodně nemíní. Nejspíš by mu ještě ukradli součástky. Krade totiž každý.
Kromě toho nemá moc peněz, což je zase důsledek faktu, že jsou všude samý bolševici, kteří si dávají kšefty jen mezi sebou.
Špitla jsem, jestli by tedy nebylo lepší chalupu prodat, než se rozpadne úplně. To ho zaskočilo: "-A kam bych asi jezdil?"
Nevím, kdy se mu to stalo. Všichni jsou proti němu. Vláda, úřady, nadřízení, podřízení, řidiči, chodci, domácí, nájemníci, hasiči i komeníci.
Musí to být nějaké spiknutí, které se ke mně nedoneslo. Přitom zkušenosti s tím má víc lidí, Dokonce se mi zdá, že jich pořád přibývá.
Popravdě řečeno, i já měla jeden čas tak trochu pocit, že se svět ubírá špatným směrem. ale šla jsem s tím k doktorovi a ten mi dal pilulky.
Když si zobnete po tabletce každý den, lidem kolem vás se začne zlepšovat charakter. Fakturant, který vám naúčtoval DPH dvakrát, se určitě jenom spletl, soused, který nepozdravil, byl nejspíš jen zamyšlený a prodavačka, která vám přibalila kus zelené šunky, musí přece to starší zboží taky někde udat, aby podnik nezkrachoval a její děti měly co jíst.
Cítím se fakt líp. Jenom moje okolí občas navrhuje, jestli bych neměla dávky snížit c celé na půl tabletky. To když začnu omlouvat politika, anebo dokonce sexuálního devianta.
Málokdo se mnou souhlasí, že je to nejspíš chudák. Asi proto, že lidi většinou žádného devianta neznají osobně. Já jednoho znala, a byl to moc hodný kluk. Akorát si občas vyšel před základní školu a dával tam klukům bombóny. Nikomu při tom nic neudělal, jen některé děti hladil. Dostal tři roky a po půlroce se v kriminále oběsil.
Někdy mě napadá, jestli berou pilulky taky soudci. Nejspíš to budou mít zakázané, protože by se taky mohlo stát, že by hned tak někoho neodsoudili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama