Doma a přece na ulici

28. srpna 2007 v 14:14
Člověk nemusí být bezdomovec a přesto spí občas na ulici. Nebo má aspoň ten pocit. Většinou v létě, když je horko a v noci nezbývá, než spát s otevřeným oknem. To je slyšet nejen každé písknutí na venčeného psa, ale i každé klapnutí podpadků, natož smích či hádka.
"Pané, zavolejte policii, nebo mě zabije," křičela onehdy žena středního věku na mého muže, který se vyklonil z okna, aby zjistil, co ho to vyburcovalo ze spánku. Než ale nastartoval mobil, tentýž hlas se ozval znova: "Pané, už nikoho nevolejte..."
Minulý týden nás vzbudil klakson. Když zahoukal poprvé, pomysleli jsme si něco o kreténech a pokoušeli se znova usnout. Sotva se to začalo dařit, ozval se pdruhé. Na třetí, poněkud kratší zvukový signál, muž vstal, vzal si přes pyžamo dlouhé kalhoty a vyšel ven zabíjet.
Nebylo ale koho. Žádné z aut v naší slepé ulici nesvítilo a nemělo za volantem řidiče. Jeden sportovní kabriolet se zataženou střechou a německou poznávací značkou se nicméně natřásal. To ledacos vysvětlovalo, ale neomlouvalo. Proč u toho musej budit lidi?
Muž se rozhodl, že počká a zeptá se. Dočkal se poměrně brzy. Jen natřásání ustalo, vjelo do ulice jiné auto, tentokrát s označením obsahujícím slovo "service", z kabrioletu vyskočila rozčepýřená blondýna, přesedla a odfrčela. Zákazník platil zřejmě předem.
Vysvětlování zbylo na polosvlečeném Němci. Držel se logiky: Ve dvousedadlovém sporťáku je málo místa. To musel uznat i manžel. Zvláště když vzal v úvahu, že blondýna byla evidentně dlouhonohá. Do postele se vrátil s pocitem šmíráka, jaký já zakouším v odkládací kabině u gynekologa.
Ne, že by tam bylo vidět do ordinace. Stačí ale, že je slyšet. Člověk pak vyslechne zajímavé dialogy. Například:
"Byla jste někdy na gynekologii?" Ne
"Jste vdaná?" Ne.
"Víte, kdy se má dítě narodit?" Ne.
"Tušíte, kdy bylo počato?" Devátého září
"Kde je otec dítěte?" Mrtev.
"Kdy zemřel?" Desátého září.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama